Dělníci v létě rozkopou kohoutovický aquapark

04.06.2012

"Na mokré podlazeaquaparkubrněnských Kohoutovicích uklouzla a rozrazila si bradu. Ránu jsem dívce zalepil náplastí," popsal bývalý plavčíkaquaparku, který si nepřeje zveřejnit své jméno. Takovým případům by teď měl být konec.

červenci návštěvníky čekají rozkopané podlahy kolem bazénů. Stavitelská firma Stavoprogres Brno v pondělí uznala pět reklamací brněnského magistrátu.

Ty se týkalytoho, že se ve dva roky starém aquaparku kolem bazénů dělají velké louževodou, které ohrožují bezpečnost zaměstnancůnávštěvníků. „Lidé třeba sjedou po tobogánu, vylezoubazénu a vyšplíchnou vodu na podlahu. Kachličky nemají spád, a proto voda neodteče," popsal největší problém ředitel společnosti Starez sport, která aquapark provozuje, Martin Mikš.

Proto musí plavčíci a lázeňské kluzkou podlahu neustále stírat čistícím strojem nebo stěrkami. „Museli jsme uklízet skoro každých patnáct minut. Každý člověk, který projel tobogánem, vycákal hodně vody. Hned jsme to museli utřít. Ale hned za ním jel další člověk a louže tam byla znovu," řekl bývalý zaměstnanec. Voda se nejvíc hromadí právětobogánu a potomprostoru mezi plaveckým a relaxačním bazénem.

Další schůzka

Poslední týdenčervnu se zástupci města a firmy znovu sejdou. Stavitel předloží návrh, jak opravit problémovou podlahu. „Práce budou velké, ale chceme, aby dělníci pracovali po částech. Bazén by tak zůstalprovozu. Opravy by mohly začítčervenci," uvedl pro Brněnský deník Rovnost vedoucí magistrátního odboru investic Jan Kaucký.

Jeho slova potvrzuje ředitel Stavoprogresu Brno Josef Kavalec. Podle něj nebude nutné vyměnit celou podlahu. „Stačí opravit místa, kde se hromadí voda. Projektanti nyní zpracovávají návrh rekonstrukce," informoval Kavalec. Ujišťuje návštěvníky, že areál nebude nutné zavřít, protože dělníci práce zvládnou za provozu. „Odhaduji, že potrvají několik týdnů," řekl Kavalec. Kolik bude firmu oprava stát, zatím neví.

Podle Mikše přicházíúvahu omezený provoz. „Například uzavřeme tobogán, ale plavecký bazén bude přístupný. Někteří lidé sinám chodí jen zaplavat, takže uzavírat celý areál rozhodně nechceme," popsal Mikš a dodal, že návštěvníci pravděpodobně dostanou slevu na vstupném.

Záleží na inspekci

problémybezpečností se zajímáStátní úřad inspekce práce. V únoru při kontrole nalezl šestnáct závad. V úterý vypršel termín, do kterého kontroloři požadovali zprávunápravě chyb. „Dopis jsme odeslali," potvrdil Mikš.

Jestliže inspektoři usoudí, že náprava není dostatečná a je ohrožena bezpečnost zaměstnanců, mohou některé prostory nařídit uzavřít. „Je to pouze krajní řešení," zdůraznila Dagmar Berkováoblastního inspektorátu práce. Úřad také může udělitdvoumilionovou pokutu. „Co vím, tak se na kalužích vody nikdo vážně nezranil," uvedl Mikš.

V pondělí firma uznaladalší čtyři menší reklamace. Například je potřeba doplnit návod na údržbu zábradlí, udělat nový nástřik na opotřebený povrch zdi a opravit větrák. „Věci opravíme do konce měsíce," sdělil Kavalec. Na plánované schůzce magistrát opravy zkontroluje.

Zbylých jedenáct závad, které vadily inspekci práce, už během jara odstranil provozovatel a stavební firma. Šlo napříkladusnadnění přístupuventilům, doplnění rozvrhu kontrol hromosvodů a nastavení turniketů, abypřípadě výpadku proudu šly otevřítmechanicky. Za areál zaplatilo město více než dvě stě milionů korun. Od začátku ledna kohoutovický aquapark navštívilo přibližně sto tisíc lidí.

 

autor zprávy: Kateřina Foltánková

zdroj: www.brnensky.denik.cz

webdesign: contineo.cz