Dům Neumann úřad zamítl. Kvůli výšce. Developeři chtějí dál stavět

19.08.2015

Stavět se nebude, budova je příliš vysoká a nedostane územní rozhodnutí. Tak rozhodli podle zjištění Brněnského deníku Rovnostosudu bytového domu Neumann úředníci stavebního úřadu městské části Brno-střed. Developeři tak musí přijítúplně novým řešením nebo od projektu zcela upustit.

Plánů se však vzdát nemíní. „Rozhodně chceme dál stavět. Přijdeme zkrátkanovým návrhem," shrnul ředitel developerské společnosti Trikaya Alexej Veselý. Odhadl, že dokumentace může být hotová letoszáří.

Podle nějplán dokonce firma představila lidemokolí brněnské Neumannovy uliceMasarykově čtvrti, kde bytovka vyrůst. „Většiněnich se líbil, nemělinovými výkresy žádný problém," tvrdil Veselý.

minulosti právě lidé ze sousedství proti stavbě domu protestovali. Vadila jim výškarobustnost budovy. Jak Rovnost informovaladřív, spory skončily až u soudu. „Nové nákresy ale vypadají lépe," připustil předseda Občanského sdružení Masarykova čtvrť Michal Závodský.

Stále však neníprojektem zcela spokojený. „Developeři mohli lidemokolí vyjít vstříc víc. Bojovali jsme třeba za to, abychom podepsali dohodu, že ke stavbě, kterou nám představili, už v budoucnu nic nepřibude," sdělil.

Veselý se domnívá, že bytovka podle nových návrhů vypadá úplně jinak a je pro okolí přijatelnější. „Jdečtyři asi dvoupatrové domy se zelenou střechou, mezi kterými chceme zasadit zeleň," popsal stavbu ředitel.

Postěžoval si navíc na to, že do sporu vstupuje právě Závodský, který je zároveň zastupitelměstské části Brno-střed a šéf tamní stavební komise. „Zdá se mi to jako střet zájmů. Pokud je zastupitel a šéf komise, neměl by se v celé kauze vůbec osobně angažovat," myslí si Veselý. Závodský ale jeho názor nesdílí. „Komise pouze poradní hlas. Při hlasování jsem navíc řekl, jaký mám vztahbytovce, ačkoli to není moje povinnost," upozornil zastupitel.

Stejný názor starosta městské části Martin Landa. „Problém v tom nevidím, naopak se domnívám, že Michal Závodský mohl mít ve volbách úspěchdíky tomu, že se o problematiku bytovkyNeumannově ulici dlouhodobě zajímá," myslí si starosta.

Do debatypodobě bytovkyNeumannově ulici se před časem vložilnáměstek brněnského primátora pro územní plánování Martin Ander. „Mluvili jsme společněoběma stranami. Podle informací, které mámdispozici, developeři vyměnili architekta," informoval Ander.

Nově se do projektu zapojila architektonická kancelář Kuba & Pilař, která projektovaladomyokolí. „Žádné podrobnostiprojektu sdělit nemůžu," řekl architekt Tomáš Pilař.

Nový plán na bytový dům se zdá Anderovi lepší. „Stavba je nižší a splňuje podmínky indexu podlažních ploch, který určuje hustotu zástavbydaném území. Původní návrhním měl problémy," připomněl Ander.

Situaci zkomplikovalazrušená aktualizace územního plánu. Kvůli developeři podali kasační stížnost. Požadovali, aby soud rozhodl, že aktualizace územního plánu platí.

autor zprávy: Lenka Šklubalová

zdroj: www.brnensky.denik.cz


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/dum-neumann-urad-zamitl-kvuli-vysce-developeri-chteji-dal-stavet-20150818.html


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/dum-neumann-urad-zamitl-kvuli-vysce-developeri-chteji-dal-stavet-20150818.html


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/dum-neumann-urad-zamitl-kvuli-vysce-developeri-chteji-dal-stavet-20150818.html

webdesign: contineo.cz