Kongresový hotel v centru? Zájem má Clarion

29.07.2015

Podle zjištění Brněnského deníku Rovnost na rohu Moravského náměstí a Rašínovy ulicecentru Brna může vyrůst několikapatrový čtyřhvězdičkový kongresový hotel světové značky Clarion. V místě bývalé pojišťovny, která je už několik měsíců zavřená.

Že síť světoznámých hotelů původem ze Spojených států amerických chce po Českých Budějovicích a Olomouci dobýt také Brno, potvrdilmluvčí investorské společnosti Czech Property Investments Jan Burian. „BudovaRašínově ulici je varianta, o kteréBrně uvažujeme," potvrdil mluvčí.

Další možnosti

Zároveň doplnil, že developeři si prohlížejíjiné brněnské budovy. „Jejich výhoda většinou spočívá v tom, že jsou svojí rozlohou větší. Pro kongresový hotel, kde se pořádají různé přednášky, právě prostor patřínejdůležitějším faktorům. Přednáškové sály zaberou hodně místa," vysvětlil Burian.

Vizualizace, kterou si nechala jeho společnost zpracovat od brněnského architektonického studia Archdesignmezi lidmi vyvolala řadu odmítavých reakcí. „Něco takového sem vůbec nepatří, nápad to nemá vskutku žádný," napsala na sociální síti Facebook například Ivana Tošovská.

Podobně se na plánovanou stavbu díváMarek Beutel. „Možná je to praktické a bezúdržbové, ale nedá se na to koukat," myslí si muž.

Někteří lidé jsou naopaknavrhovanou podobou stavby spokojení. „Nemyslím si, že je to špatné. Vizualizace vypadá podobně jako budova pojišťovny, takže do zástavby přirozeně zapadá," zhodnotil třeba Karel Janotka.

Jiní se k budově staví neutrálně. „Je to normální moderní stavba. Trochu mi připomíná Boby hotel nebo Omegu," porovnala Marika Matoušková.

Podobný názor starosta městské části Brno-střed Martin Landa. „Budova vypadá vcelku zajímavě, nijakneuráží, ale ani nenaplňuje nadšením. Doufám, že nedaleké Moravské náměstí pozvedne magistrát na vyšší úroveň současněpřípadnou stavbou hotelu, abychom se neměli před hosty za co stydět," sdělil starosta.

Zhruba sedmipatrová budova býtvětší části prosklená. Velká okna podle plánu doplní zelené rostliny na střeše.

Architekt David Kudla, který vizualizaci a studii vytvořil, se ke stavbě nechtěl vyjadřovat. „Navrhl jsem několik variant. Nemám ale povolení od investoraplánované budově mluvit," sdělil pouze.

Zajímavé místo

Podle Buriana se Czech Property Investments v současné chvíli rozhoduje, zda se stavba do centra Brna hodí. „Můžeme to přehodnotit, ale místo nám připadá zajímavé," naznačil mluvčí. Kdy se případně začne na Moravském náměstí stavět, zatím odhadnout nedokázal. „Nelze to jednoznačně určit. Do Brna ale chceme síť hotelů rozšířit co nejdřív," zdůraznil Burian.

Které jiné konkrétní varianty pro vytvoření hotelu Clarion v Brně jeho firma zvažuje, prozradit nechtěl. „Je nesmysl stavět úplně novou budovu. Pokud se nerozhodneme pro důmRašínově ulici, nejspíš koupíme hotel, který už je v Brně zavedený a funguje," nastínil mluvčí.

utor zprávy: Lenka Šklubalová

zdroj: www.brnensky.denik.cz


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/kongresovy-hotel-v-centru-zajem-ma-clarion-20150721.html


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/kongresovy-hotel-v-centru-zajem-ma-clarion-20150721.html

webdesign: contineo.cz