Koupaliště Dobrák otevírá po rozsáhlé rekonstrukci. První den bude zdarma

29.07.2014

Děti dovádějící ve vodě a rodiče, kteří se na břehu opalují na dece. Letní idyla, kterou po několika letech znovu zažijí Brňané na koupalištiDobrovského uliciKrálově Poli. Po rozsáhlé rekonstrukci, na kterou městská část dlouho hledalarozpočtu peníze, otevřepátekpoledne.

Zahájení provozu nových bazénu bude doprovázet den otevřených dveříareálu. „Mohou si prohlédnout koupalištěpřilehlý Fun Park. Dětidospělí se mohou těšit na pestrý program, skákací hrad, malování na obličej a další," sdělila mluvčí městské části Královo Pole Olga Pelcová.

Rozsáhlá rekonstrukce koupaliště, které lidé postaviliakci Z v roce 1961, začala letosúnoru. „Kladli jsme důraz na rekreační funkci areálu. Součástí prací byla celková oprava bazénů, výměna technologie pro čištění a úpravu vody," popsala Pelcová.

minulých letech byl plavecký bazén kvůli havarijnímu stavu zavřený. Nově je dlouhý jen čtyřicet metrů místo původních necelých padesáti. „Díky tomu vznikla mezi bazény větší odpočinková plocha pro umístění lehátek," poznamenala Pelcová. Hloubka bazénu je sto dvacetsto šedesát centimetrů. Nově se do vody dostanoulidépostižením. Umožní to hydraulický zvedák.

Změnou ale prošel i rekreační bazén. „Je rozdělený na tři samostatné bazény. Vzniklo brouzdalištěhloubkou do třiceti centimetrů, bazén pro neplavce hluboký do tři čtvrtě metru a bazén pro plavcedojezdem pro tobogán. Ten tam ale zatím nebude," dodala Pelcová.

Okolí bazénů dělníci vydláždili. V areálu položili nový trávník. „Zavlažuje ho automatický systém, který čerpá voduretenční nádrže. Do je svedena všechna dešťová voda," upozornila mluvčí. Přibylykeře a stromy.

pátek bude vstupné zdarma, od soboty lidé musí sáhnout do peněženek pro vstupné. „Dospělí zaplatí za celý den sto korun, děti, důchodci a lidé se zdravotním postižením padesát korun," řekl Tomáš Galatík ze správy koupaliště. Dospělí mohou využít také odpoledního vstupného. „Mezi čtvrtou odpoledne a devátou večer bude cena vstupného padesát korun," informovall Galatík.

Rekonstrukci zaplatila městská částvlastního rozpočtu. Stála necelých třicet milionů korun. Původně mělo koupaliště otevřít už v polovině července, nakonec se slavnostní zahájení provozu posunulodva týdny. První venkovní koupaliště letos otevřelo poslední týdenkvětnuKohoutovicích. O týden později se přidalo Koupaliště Královo Pole, pakdalší.

Na opravený Dobrák už se místní těší. „Vadilo mně, že byl loni zavřený. Chodívali jsme tam dřív docela často. Snad to tam po opravách bude vypadat hezky," poznamenal Brňan Lubomír Kohoutek.

autor zprávy: Jana Vondrová

zdroj: www.brnensky.denik.cz

webdesign: contineo.cz