Na Zelný trh se vrátila unikátní krytá tržnice. Zatím je ve zkušebním provozu.

28.07.2017

Opravená tržnice doplní nabídku "farmářského" prodeje na Zelném trhu a nabídne moderní koncept nákupních zón známý z velkých měst Evropy. Obyvatelé jihomoravské metropole i návštěvníci Brna tam potkají nabídku kvalitního a čerstvého zboží.

Velkou radost nejen pro všechny Brňany, kteří mají rádi lokální, čerstvé a kvalitní potraviny, znamená znovuotevření zrekonstruované budovy městské tržnice na Zelném trhu.

„Máme obrovskou radost, že je rekonstrukce konečně za námi, a můžeme tak někdejšímu Domu potravin navrátit jeho původní účel,“ poznamenal Jiří Švachula, druhý místostarosta Brna-střed.

Nová tržnice jako první v České republice nabídne svým návštěvníkům služby, které mohou znát ze zahraničí, u nás však dosud chyběly.

„Jde o unikátní pojetí založené na trhovém prodeji masa, uzenin, sýrů, pečiva a dalšího zboží, které z hygienických důvodů není možné prodávat pod otevřeným nebem,“ vysvětlil provozovatel tržnice Pavel Bartošek.

„Tržnice Brno doplní nabídku ovoce a zeleniny na Zelném trhu a vytvoří z tohoto náměstí jednu velkou nákupní zónu, kde si lidé mohou v centru nakoupit všechny potřebné čerstvé potraviny,“ popsal princip fungování Bartošek, čerpajíc inspiraci z podobných provozů v jiných zemích Evropy.

Každé patro má svůj koncept

V přízemní pasáži se nachází pekařství, jazzová kavárna a dětský koutek. V prvním patře zahajují vedle prodejců potravin provoz i bistra. Zatímco druhé patro je věnováno doplňkovému a „zážitkovému“ zboží. V nejvyšším patře pak vyroste coworkingové centrum.

Tržnice se od dnešního dne oficiálně nachází ve stavu zkušebního provozu. Slavnostního otevření je plánováno na středu 13. září.

Historický ráz Zelného trhu tržnice poznamenala už v 50. letech 20. století, kdy tam dělníci budovu obchodního centra (tržnice) v severozápadním rohu náměstí vybudovali. Postavili ji na místě domu zničeného americkým náletem v listopadu 1944 a stavbu financovala UNRRA, uvádí Wikipedia.

Zdroj: www.brno.city.cz

webdesign: contineo.cz