Poliklinika Zahradníkova se po letech dočká oprav

11.04.2013

Na opravy Polikliniky Zahradníkova zamíří prvních dvacet miliónů z rozpočtu statutárního města Brna.

„Zatímco ještě před čtyřmi lety to vypadalo, že dojde k úplnému zrušení nebo k nekoordinované privatizaci Zahradníkovy, nyní se situace radikálně mění,“ připomněl starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka. Podle něj je důvodem změny postoje města především skutečnost, že se podařilo prosadit, aby byla poliklinika vnímána jako klíčové ambulantní zdravotnické zařízení. „Jsem rád, že se ve vedení města podařilo náš dlouhodobý plán obhájit a najít shodu. Prvotní investice půjde do opravy zoufalého stavu vnějšku budovy a postupně i do vnitřního zařízení. K realizaci zbývájen souhlas Zastupitelstva města Brna na jeho květnovém zasedání,“ vysvětlil Šťástka.

O osud Polikliniky Zahradníkova začalo vedení radnice městské části Brno-střed bojovatna počátku roku 2009, kdy byly zveřejněny informace o tom, že by se mohla rušit či narychlo privatizovat. „Nepříliš šťastným a prakticky nezdůvodněným krokem bylo i odvolání ředitelky, k němuž došlo zhruba o rok později. V době jsme opakovaně upozorňovali na fakt, že musí být absolutní prioritou zachování dostupné péče pro spádovou oblast dvě stě padesát tisíc obyvatel a koncepční pohled na poskytování zdravotnických služeb v Brně,“ řekl starosta a dodal: „Koncepci jsme nabídli před rokemnavrhli jsme postupné vyklizení Bílého domu a přestěhování všech ordinací právě na zrekonstruovanou Zahradníkovu. Její opravy by se částečně měly financovat i z prodeje budovy na Žerotínově náměstí.“

Kvalitnímu využívání Polikliniky Zahradníkova podle starosty přispěla i oprava přilehlého parkoviště, které ve správě městská společnost Brněnské komunikace. „A stále také plánujeme revitalizaci parku u tohoto zdravotního zařízení, který by měl být příjemnou klidovou zónou,“ popsal další plány radnice starosta Šťástka.

autor zprávy: Roman Burián

zdroj: www.brno.regiony24.cz

webdesign: contineo.cz