Proč a kdy refinancovat hypotéku!?

16.09.2011

Refinancování hypotéky se rozumí splacení hypotéky novou hypotékou, uzavřenou za výhodnějších podmínek. Na otázky „proč“ a „kdy“ odpovímenásledujícím článku.

Tedy PROČ refinancovat

Po uplynutí vaší fixace hypotéky, tedy doby, po kterou vám banka nemění úrokovou sazbu (většinou 1, 5 nebo 10 let), vám banka nabídne novou úrokovou sazbu. Bohužel je tato sazba většinou nevýhodná, přinejmenším nevýhodnější, než můžete získat jinde. Rozdíl mezi nabídkou stávající banky a novou bankou může být i jedno procento.

Kromě úrokové sazby, může hrát roli i upravení doby splácení hypotéky, pokud tomu nebrání jiné okolnosti, můžete si hypotéku prodloužit o pár let a snížit si tak měsíční splátky. Můžete si také zvolit novou délku fixace a bez sankcí předčasně splatit třeba za rok.

KDY je nejvhodnější doba

Nejlépe uděláte, začnete-li si sami, nebopomocí finančního poradce, hlídat aktuální úrokové sazbynejlépe několik měsíců před koncem fixace.

Nejpozději měsíc (raději 6 týdnů) před vypršením fixační doby, byste se měli rozhodnou pro konkurenční banku a začít jednat. Stávající banka vám oznámí novou úrokovou sazbu nejdříve 2-3 týdny před koncem fixace a pokud nebudete mít refinancování předjednáno jinde, nestihnetežádné zařídit. Je i možné, že pod hrozbou refinancování hypotéky jinou bankou, vám současná banka nabídne lepší, vyhovující podmínky. V každém případě musíte býtjednáníkonkurencí. Takové opomenutí by vás mohlo přijít i na desetitisíce.

Pokud chcete, aby vše proběhlo hladce a v klidu, refinancování si zajistěte včasráda vám s refinancováním pomohu, stačíkontaktovat.

autor zprávyMarkéta Paulová     m.paulova@bydletvesvem.cz

zdroj: www.bydletvesvem.cz

webdesign: contineo.cz