Stavbu nového sídliště v Černovicích developer zatím odložil. Kvůli dopravě

26.05.2015

Nová čtvrťČernovicích zatím nevznikne. Developer na přání místních řeší dopravu na plánovaném sídlišti

Pozastavujeme plány na deset let trvající stavbu nového sídliště Kaménkybrněnských Černovicích, ohlásil majitel developerské firmy Imos Development Jiří Rulíšek po představení projektu místním. „Sídliště začneme stavět, až propojíme Charbulovu a Olomouckou ulici. Vyřešení dopravy je pro nás momentálně priorita. To potrvá dvatři roky," prohlásil Rulíšek. Podle nových plánů developera bude první dům sídliště hotový za pět let.

odložení projektu za tři miliardy korun vedla developerskou firmu především diskuzemístními a zastupiteli městské části. „Chceme všem maximálně vyjít vstříc," ujistil Rulíšek.

Přiznal, že některé problémy nové čtvrti si před jednáním neuvědomoval. Až setkánímístními mu otevřelo oči. „Na sídlišti postupně postavíme okolo sedmnácti set bytů. Přibude tam také téměř stejný počet aut, která mají čtvrtí projíždět. Charbulova ulice je už teď ve špatném stavu, proto opravdu musíme odlehčit dalším výjezdem ze sídliště," uvedl příklad.

lidmiokolí a radnicí jednal víckrát. Naposledkonkrétních problémech nového sídliště. „Chceme kromě vjezdu na Charbulovu ulici také výjezd na Olomouckou. Investor se navíc zavázal, že zřídí webové stránkynynější verzí studie. Tam lidé mohou psát své dotazy ohledně sídliště," uvedl černovický zastupitel Ladislav Kotík.

Černovičtí se ovšem nebojí jen nadměrné dopravy. Někteří mají strach, že když se městská část rozrostevíc než tisícovku obyvatel, jejich děti nenajdou místo ve školce. „Už teď se tu do mateřských škol dostane pouze třetina přihlášených dětí," upozornila obyvatelka Tereza Suchá.

Investor plánuje stavbu školkynové čtvrti. Než ji postaví, budou děti chodit do opravené školyCharbulově ulici. Tu firma na své náklady opraví. Podle Suché to ale nestačí. „Naplánovaných padesát nových míst nic neřeší," podotkla.

Po vyřešení problémů spustí investor první etapu výstavby. Postaví devět domůcelkem 370 byty. Kromě nich plánuje také obchodní středisko a zmíněnou mateřinku.

Od hlučné silniceČernovické ulici domy oddělí vysoký val a protihluková stěna, které navážou na stávající protihlukový val. Podaří se tak odhlučnit celé staré Černovice. V plánu je i zajíždění autobusů brněnského dopravního podniku.

Většina pozemků, na kterých sídliště vyroste, doposud patří městu. To se prodeji nebrání. „Při rozhodování se budeme řídit názorem městské části," ujistila majetková náměstkyně primátora Klára Liptáková.

vedení Černovic výstavbu podporuje. „Oblast je k bydlení určená. Nové sídliště tady chceme. Proto jednámelidmi, aby pro bylo vše přijatelné," prohlásil starosta městské části Pavel Blažík.

autor zprávy: Ema Zezulová, Alžběta Nečasová

zdroj: www.brnensky.denik.cz


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/stavbu-noveho-sidliste-v-cernovicich-developer-zatim-odlozil-kvuli-doprave-20150526.html


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/stavbu-noveho-sidliste-v-cernovicich-developer-zatim-odlozil-kvuli-doprave-20150526.html


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/stavbu-noveho-sidliste-v-cernovicich-developer-zatim-odlozil-kvuli-doprave-20150526.html

webdesign: contineo.cz