Ulice Minská a Horova se nezačnou opravovat před půlkou roku 2012

03.03.2011

Kompletní rekonstrukce brněnských ulic Minská a Horova nezačne dřív než po polovině příštího roku. Obě ulice ve čtvrti Žabovřesky, které jsou ve špatném stavu, lze podle něj začít opravovat až po dokončení brněnských tunelů Dobrovského. Tato klíčová jihomoravská dopravní stavba ovšem nyní stojí; měla být sice hotova letos v listopadu, koncem loňského roku byla ale zastavena poté, co soud zrušil stavební povolení.

Stavba tunelů a navazujících mimoúrovňových křižovatek se má v budoucnu stát součástí velkého městského okruhu v Brně, který by měl výrazně snížit tranzitní dopravu centrem. Minská a Horova nyní fungují jako objízdná trasa této plánované dopravní stavby.
"Připravovaná rekonstrukce obou ulic je značně komplikovaná. Pokud vše půjde ideálně, mohlo by se tam začít pracovat ve třetím čtvrtletí roku 2012," uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára. Podle něj se v obou ulicích bude za desítky milionů korun rekonstruovat kanalizace, vodovody, plynovody, budou se opravovat vozovky, chodníky nebo veřejné osvětlení.

Příprava obnovy obou ulic, kde se v minulosti kvůli špatné kanalizaci dokonce propadla část silnice i chodníku, je teprve před zahájením prací na projektové dokumentaci pro územní řízení.

Klíčové je podle mluvčího magistrátu to, kdy začnou práce na Dobrovského tunelech, respektive kdy bude stavba hotova. O pokračování stavby by mělo v brzké době rozhodnout ministerstvo dopravy, které vypracuje nový posudek, a odpoví tím na námitky občanského sdružení Velký městský okruh Brno. To si v minulosti stěžovalo například na porušování hlukových limitů. Podle Žáry se termín dokončení tunelů posouvá minimálně na červen 2012.

(lab hj  www.nejlepší-adresa.cz )

zdroj čtk

webdesign: contineo.cz