Z vybydleného obchodu vznikne multifunkční centrum

03.02.2012

Opuštěná prodejna v Brně-Novém Lískovcibrzy přestane strašit místní i návštěvníky sídliště. Zastupitelé městské části totiž rozhodli, že na místě vyroste nový polyfunkční dům. Obyvatelé panelových domů tak budou mít blíž na poštu či do lékárny. Stavět se začítletos.

Dnes dům hrůzy, dříve prodejna potravin, kam chodili obyvatelé Nového Lískovce na nákupy. Jenže před několika lety vyrostlo jen pár desítek metrů odsud nové obchodní centrum a původní objekt začal chátrat. Teď se mu lidé vyhýbají raději obloukem. Z budovy je totiž ruinaopadává omítka a praskají zdi. Městská část ji získala v roce 2004 a rozhodla se, že znovu vdechne život. Sedm let ale trvalo, než sehnala peníze a investora.

"Objekt celý bude financovat soukromý investor. A navíc za prodej pozemku dostane městská část zaplaceno," říká starostka Jana Drápalová (SZ). Většina místních záměr vedení městské části přivítala, i když někteří obyvatelé více než obchody postrádají v panelovém sídlišti kulturní a společenské centrum. Jejich hlas ale nakonec zastupitele nepřesvědčil.

Ruina zmizí ještě letos

Starý obchod by měl investor ještě během letošních prázdnin zlikvidovat a zahájit stavbu avizovaného centra. "Využijeme svažitého terénu. V prvním suterénu bude pošta a parkovací stání. V prvním nadzemním patře plánujeme restauraci, obchody a lékárny. Zároveň, aby byla všechna ta místa dostupná pro vozíčkáře, je celý objekt bezbariérový," upřesňuje plány architekt Josef Pálka.

autor zprávyČT Brno

zdroj: www.ceskatelevize.cz

webdesign: contineo.cz